ERZ-E10F561
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ERZ-E10F561
  • 1
Voltage Rating AC : 350 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 120 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 1.025 kV
Series : ERZ-E10
Varistor Voltage : 560 VDC
Voltage Rating DC : 450 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 290 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 560volts 4500A 10mm Crimped Leads T&R