B72220S0170K551
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72220S0170K551
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2 kA
Surge Energy Rating : 5 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 53 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 0.0156 uF