MSLL12060-000
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.014" (0.35mm)
Package : Box
Series : MSLL
Material : Rubber, Ferrite Powder, PET Film
Mfr : Laird-Signal Integrity Products
Shelf Life Start : Date of Shipment
Width : 2.362" (60.00mm)
Shape : Rectangular
Length : 4.724" (120.00mm)
Shelf Life : 24 Months
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Type : Flexible Ferrite Sheet
Base Product Number : MSLL12060
Description : RF FERRITE SHEET 4.724"X2.362"
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : MSLL12060-000
Contact Now
RF EMI Flexible Ferrite Sheet MSLL Rubber, Ferrite Powder, PET Film Non-Conductive, Single Sided 2.362" (60.00mm) X 4.724" (120.00mm) X 0.014" (0.35mm)